شایع ترین بیماری های کودکان در پائیز

شایع ترین بیماری های کودکان در پائیز
سلامت نیوز: متخصص بیماری های کودکان و نوزادان شایع ترین بیماری کودکان در فصل پاییز را عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی دانست و وازوالدین خواست نسبت به درمان فوری این بیماریها قبل ازبروز مشکلات جدی اقدام واز خوددرمانی نیز به شدت خودداری کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، دکتر «محمدحسین بهزادمقدم» اظهار داشت: عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی شامل سرماخوردگی ها، گلو درد، گوش درد، عفونت سینوس ها و عفونت های دستگاه تنفسی تحتانی است.

وی مهم ترین علت عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی را ناشی از عفونت های ویروسی دانست و گفت: علایم در مراحل اولیه به صورت تک سرفه ، آبریزش بینی و تب مختصر است و شدت آن با سرفه های شدید و تب بالا نیز همراه می شود.

متخصص بیماری های کودکان و نوزادان توصیه کرد: در مراحل اولیه بیماری بهتر است اقدامات محافظتی و کارهای پیشگیرانه مانند استفاده از بوخور؛ استفاده از بدن شویه هنگام تب و تب برها برای کاهش تب کودک نیز انجام شود.

عضو انجمن عفونی اطفال ایران افزود: با شدت یافتن علایم نیزحتمأ باید کودک را نزد پزشک معالج انتقال داد و از این کار لحظه ای غافل نماند.

وی خطاب به والدین خاطرنشان کرد: به دلیل این که عمده عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی ناشی از عفونت های ویروسی است نیازی به مصرف آنتی بیوتیک نیست بنابراین والدین بعد از معاینه کودک توسط پزشک و عدم نیاز تجویز آنتی بیوتیک والدین برای این کار اصرار نکنند.

مدیر گروه بخش نوزادان و کودکان بیمارستان میلاد گفت: امروزه یکی از مشکلات ما شروع خودسرانه داروها به ویژه آنتی بیوتیک ها و داروهای دارای عوارض خاص توسط والدین برای کودکان است که این امر به شدت اشتباه است.

بهزادمقدم اظهار داشت: شاید در یک تب ، انجام بدن شویه با آب ولرم و کاهش لباس کودک مهم ترین اقدام درمانی به شمار آید اما در مواردی که تب کاهش نیافته است ، مصرف استامینوفن آن هم با مقدار مشخص و با مشورت پزشک بلامانع است.


سلامت نیوز: شایع ترین بیماری های کودکان در پائیز

/ 0 نظر / 29 بازدید