چه میوه‌هایی ایمنی بدن را افزایش می‌دهند؟

سلامت نیوز: میوهای هندوانه و انار حاوی منابع مهمی از آنتی اکسیدان است و موجب افزایش ایمنی بدن می شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از برنا، محمد صفریان عضو مرکز تحقیقات بیوشیمی و تغذیه دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به این‌که شب یلدا یکی از آداب و رسوم کهن مردم کشورمان به شمار می رود و در این شب اقدام به استفاده از میوه های از جمله هندوانه و انار می کنند، اظهار داشت: این میوه ها با دارا بودن ویتامین هایی همچون «آ» و «ث» و «لیکوپن» و آهن موجب تقویت سیستم ایمنی بدن شده و در نهایت از بروز بیماری های قلبی، بیماری‌های کبد، مسمومیت‌های خون، خستگی جسمی و عصبی جلوگیری می‌کند.

وی اشاره به این‌که در فصل زمستان احتمال بروز بیماری‌هایی همچون سرماخوردگی افزایش می‌یابد، خاطر نشان کرد: میوه‌ها و سبزهای حاوی ویتامین c و A را از جمله انواع مرکبات، کاهو، خشکبار، شلغم، هویج، اسفناج به دلیل افزایش ایمنی بدن و مخاط دستگاه گوارش از بروز این بیماری پیشگیری می‌کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: گنجاندن آجیل هایی از جمله پسته و گردو به دلیل دارا بودن ویتامین‌های ب1، ب3 و ویتامین E و املاح مغذی شامل آهن، پتاسیم، فسفر و کلسیم نیز در فصل زمستان توصیه می‌شود.

گفتنی است؛ شب یَلدا یا شب چلّه بلندترین شب سال در نیم‌کره شمالی زمین است. این شب به زمان بین غروب آفتاب از ۳۰ آذر (آخرین روز پاییز) تا طلوع آفتاب در اول ماه دی (نخستین روز زمستان) اطلاق می‌شود. ایرانیان و بسیاری از دیگر اقوام شب یلدا را جشن می‌گیرند.
 
این شب در نیم‌کره شمالی با انقلاب زمستانی مصادف است و به همین دلیل از آن زمان به بعد طول روز بیش‌تر و طول شب کوتاه‌تر می‌شود.

بیشتر: .::سلامت نیوز :سرویس خبری: سلامت:چه میوه‌هایی ایمنی بدن را افزایش می‌دهند؟::.

/ 0 نظر / 8 بازدید